Spa w domowym zaciszu

Nie każdego stać na to, by mógł skorzystać ze Spa w profesjonalnym salonie, lecz każdy może mini Spa przyrządzić sobie we własnym domu. Zazwyczaj nie potrzeba wiele, oprócz chęci. W dzisiejszym artykule podamy kilka porad, które być może zainspirują Was do wykonania ich we własnym domu.
Aby wyglądać pięknie, należy przynajmniej raz w tygodniu zadbać o swoje ciało, poświęcając na to więcej czasu, niż na co dzień. Najlepiej zarezerwować sobie chwilę w weekend.

Krok 1.
Przygotuj łazienkę. Posprzątaj ją, uporządkuj kosmetyki, a następnie zadbaj o odpowiedni nastrój. Aby było przyjemnie i romantycznie, zapal świeczki, do kominka nalej olejek zapachowy i rozsyp płatki róż. Jeśli masz wannę, możesz zapalić wodne świeczki i nalać aromatycznego płynu do kąpieli, w ulubionym zapachu. Puść relaksującą muzykę i spróbuj się odprężyć.

Krok 2.
Zmyj makijaż, oczyść twarz tonikiem albo delikatnym płynem micelarnym. Nałóż odżywczą maseczkę, odpowiednią do Twojego typu cery. Dokładnie przeczytaj zastosowanie oraz sposób użycia. Jeśli akurat nie masz na półce takiego kosmetyku, możesz wykorzystać w naturalny sposób ogórek. Wystarczy plasterki ogórka nałożyć na twarz. Od razu poczujesz, jak koi Twoją zmęczoną skórę.

Krok 3.
Połóż się w wannie i delektuj się zapachami, które Cię otaczają. Nie śpiesz się, staraj się jak najbardziej zrelaksować, to chwila tylko dla Ciebie. Słuchaj muzyki i korzystaj z kojących właściwości ciepłej wody.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.