Podstawa pielęgnacji cery trądzikowej i tłustej

Uwarunkowania dziedziczne, hormony, zanieczyszczone środowisko, dieta – wiele czynników może wpływać na stan skóry, a na wiele z nich nie mamy wpływu. Możemy jednak odpowiednią pielęgnacją ograniczyć problemy takie jak niedoskonałości, zaskórniki, rozszerzone pory i błyszczenie.
Podstawą dbania o cerę tłustą i trądzikową powinno być dokładne jej oczyszczanie. Wybierajmy specjalnie dla niej stworzone kosmetyki, takie jak żele do mycia twarzy, usuwające zanieczyszczenia, toniki zmniejszające pory i zapobiegające nadmiernej produkcji sebum oraz kremy matujące na dzień. Nie wolno jednak zapominać o nawilżaniu, bo pozbawiona go skóra może "buntować się" jeszcze bardziej, produkując jeszcze więcej sebum, które chroni skórę, ale w nadmiarze zapycha pory i stanowi pożywkę dla bakterii.
Do pielęgnacji cery tłustej i trądzikowej powinniśmy wybierać kosmetyki ze składnikami antybakteryjnymi (cynk, wyciąg z zielonej herbaty, olejek z drzewa herbacianego, triklosan), regulujące wydzielanie sebum i złuszczanie martwych komórek naskórka, zmniejszające i oczyszczające pory, redukujący przebarwienia (kwas salicylowy i laktobionowy, wyciąg z papai) oraz łagodzące i regenerujące skórę jak panthenol, wyciąg z aloesu. Doskonałe działanie na taką skórę ma wyciąg z oczaru wirginijskiego).

Comments are closed.