Pielęgnacja włosów

Wiele kobiet chciałoby mieć piękne, lśniące włosy. Często jest to jednorazowy szał, wpadamy do drogerii, gotowi wykupić większość produktów i już tego samego wieczoru nakładamy na nasze biedne, zniszczone włosy porcję substancji, które wymieszane razem jeszcze bardziej je niszczą.
Jeśli planujemy mieć piękne włosy, musimy podejść do tego racjonalnie. Kupowanie setek drogich odżywek nie ma sensu. Przynajmniej na początku. Zacząć powinniśmy od oceny naszych włosów. Najlepiej stanąć przed lustrem i się im przyjrzeć. Pamiętajmy, aby ocenić włosy pod wieloma względami, ważna jest ich grubość, łamliwość, blask. Także, to czy są one farbowane, czy naturalne, proste czy falowane, podatne na wilgoć czy nie. Od tych wszystkich czynników zależy, jaki produkt będzie dla nas odpowiedni.
Jeśli przeszliśmy przez pierwszy etap czas na zakup odpowiednich środków, najlepiej zacząć od przejrzenia forów internetowych w poszukiwaniu opinii na temat płynów, które zamierzamy kupić. Nie warto wydawać pieniędzy na coś, co tylko reklamowane jest jako dobry środek.
Kiedy zakupimy kilka produktów, takich jak szampon czy odżywka czas na najtrudniejszy element – ciągłe stosowanie. Lat zniszczeń nie naprawimy w tydzień, więc aby zobaczyć poprawę, będziemy musieli dbać o nasze włosy przez długi czas.

Comments are closed.