Olej arganowy w kosmetykach – jak działa na skórę

Pozyskiwany z drzew Argania spinosa rosnących wyłącznie na terenie Maroka, olej arganowy jest jednym z najcenniejszych składników kosmetycznych, a jednocześnie jednym z najmodniejszych w ostatnim czasie. Czemu zawdzięcza swą sławę i czy jest ona zasłużona?
Kosmetyki z olejem arganowym polecane są do cer dojrzałych i suchych, znajdziemy go także w produktach do ciała i włosów oraz pod oczy. Olej arganowy poprawia nawodnienie skóry i jej elastyczność, odbudowuje barierę hydrolipidową naskórka, dzięki czemu zapobiega wysuszeniu cery. Zawartość skwalanu, witaminy E, karotenoidów oraz fitosteroli zapewnia działanie przeciwstarzeniowe, a dodatkowo kosmetyki z olejem arganowym łagodzą stany zapalne i wzmacniają skórę. Składnik ten zawiera także bardzo dużo – 80% – kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 9.
Ze względu na ograniczoną możliwość pozyskiwana tego surowca, tylko z drzew rosnących na jednym obszarze, sam olej arganowy jest dosyć kosztowny, jednak nie potrzeba wcale jego dużych ilości, aby korzystać z dobroczynnego działania. Kiedy walczysz z oznakami starzenia lub bardzo suchej skóry, która łatwo ulega odwodnieniu, kosmetyki z olejem arganowym będą w twoim przypadku doskonałym wyborem.

Comments are closed.