Oczyszczanie twarzy – jaki kosmetyk wybrać?

W drogeriach mamy ogromny wybór kosmetyków do oczyszczania cery. Oto krótki przewodnik po ich rodzajach.
1. Mydło – to zwykłe odchodzi do lamusa, na półkach znajdziemy jednak łagodne kostki myjące, stworzone z naturalnych składników i wzbogacone o minerały, olejki eteryczne czy peelingujące drobinki. Takie mydła nie wysuszą już skóry (zwłaszcza gdy dbamy o nią stosując odpowiednie kremy), a sprawdzą się, kiedy jest mocno zanieczyszczona.
2. Żele i pianki do mycia – dokładnie oczyszczają cerę z zanieczyszczeń, zawierają składniki pielęgnujące. Może stanowić podstawę codziennej pielęgnacji każdej cery.
3. Mleczko do demakijażu – skoncentrowane, zazwyczaj tłuste. Zmywa nawet mocny makijaż, zawiera składniki odżywcze. Nie każda cera jednak się z nim lubi. Pozostawione na skórze może niekiedy zapychać pory.
4. Tonik – odświeża i tonizuje, usuwa nadmiar sebum, pielęgnuje, nie usunie jednak dokładnie niedoskonałości. Należy go stosować jako ostatni etap oczyszczania, po innych produktach. Skórze suchej może wystarczyć do porannego odświeżenia.
5. Płyn micelarny – łączy działanie mleczka, żelu i toniku. Odblokowuje i oczyszcza pory, a na koniec zamyka je. Usuwa zarówno zanieczyszczenia rozpuszczalne w wodzie, jak i w tłuszczach, radzi sobie więc też z wodoodpornym makijażem i nagromadzonym sebum. Odpowiedni do wrażliwych cer, którym może zastąpić wszystkie inne kosmetyki do oczyszczania skóry.

Comments are closed.