O typach skóry

Na półkach w drogeriach możemy znaleźć niezliczoną liczbę produktów do pielęgnacji skóry. Pierwszy problem polega zawsze na rozszyfrowaniu, który typ skóry posiadamy i jaki produkt jest nam tak naprawdę potrzebny.
W ogólnej charakterystyce występują cztery typy skóry:
• Normalna,
• Sucha,
• Tłusta,
• Mieszana.
Każda z nich wymaga innej pielęgnacji. Środki dobre dla jednej z nich, dają opłakany skutek, gdy używamy go przy innej cerze. Jeśli posmarujemy skórę tłustą kremem dla skóry suchej, spowodujemy, że będzie się ona jeszcze bardziej świecić, a co gorsze pojawi się na niej jeszcze większa liczba zaskórników i pryszczy.
Skórę normalną charakteryzują drobne pory, które wytwarzają odpowiednią ilość łoju. Skóra sucha to taka, która nie tworzy wystarczającej liczby wydzieliny i narażona jest na działanie warunków zewnętrznych. Za to skóra tłusta, to ta, wewnątrz której dochodzi do nadprodukcji łoju. Dodatkowo charakteryzują ją silnie widoczne pory i różnego rodzaju niedoskonałości z tym związane. Skóra mieszana odnosi się do tego, że w obrębie twarzy znajdują się miejsca przetłuszczające, jak i te gdzie jest ona stanowczo zbyt wysuszona.
Podsumowując, każdy człowiek posiada inny wariant skóry, więc środki dobre dla jednej osoby zazwyczaj nie nadają się już dla drugiej osoby.

Comments are closed.