Na co zwrócić uwagę podczas pierwszej wizyty w gabinecie kosmetycznym?

Zanim wybierzemy się do gabinetu kosmetycznego po raz pierwszy dobrze jest sprawdzić warunki w nim panujące oraz kompetencje pracujących tam osób.

Korzystać można z obiegowych opinii. Tego co powiedzą nam przyjaciółki lub znajome z pracy, a nawet sąsiadka. Szukać informacji można też na forum. Ważne jest jednak, aby także samemu porozmawiać z naszą nową kosmetyczką i podpytać jakie zabiegi proponowałaby dla naszej cery oraz jakie preparaty najlepiej stosować. Takie pytania wyciągną na światło dzienne poziom wiedzy oraz kompetencje, pozwolą nam też ocenić jaką osobą jest ta pani w kontaktach interpersonalnych. Wbrew pozorom jej podejście do klienta jest bardzo ważne. Bez odpowiedniego nastawienie nie stworzy nam atmosfery komfortu i nie zapewni dobrego samopoczucia podczas zabiegów.

Podczas takiej sprawdzającej wizyty w gabinecie urody należy zwrócić również uwagę na jego wygląd i wyposażenie. Sterylnie czyste gabinet z dobrym i zadbanym sprzętem, a także w nowoczesnych i schludnych przede wszystkim aranżacjach zapewniają nas o tym, że gabinet zarabia na siebie, czyli ma dużo klientek. Jest to dla również sygnał o fachowości obsługi i skuteczności zabiegów zawartych w ofercie. Ważnym elementem są także certyfikaty, które informują nas o poziomie i zakresie umiejętności kosmetyczki. Im jest ich więcej tym lepiej świadczy to o naszej specjalistce. Także bardzo istotne jest oddzielenie sali gabinetowej od poczekalni, aby zapewnić dyskrecję i swobodę. W osobnym pomieszczeniu musi się również znajdować masażysta, jeżeli salon takiego zatrudnia. Ponadto łazienka i przebieralnia. Nie bójmy się poprosić kosmetyczki o pokazanie wnętrza tych pomieszczeń.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.