Krem na noc

Czy krem na dzień i na noc to samo? Jeśli nie, to czym ten drugi różni się od tego pierwszego, że musimy posiadać aż dwa kremy odpowiednie dla innej pory dnia. Uzależnione jest to tylko i wyłącznie od funkcji, jaką ma spełniać.
Krem na noc przede wszystkim ma wspomóc naszą codzienną regeneracje. Dlatego w swoim składzie powinien posiadać substancje, które nawilżą oraz odżywią skórę. Dodatkowo wymagane są również ingredienty, które ochronią nasz organizm przed utratą wody.
W kremie znaleźć powinna się też spora dawka przeciwutleniaczy oraz antyoksydantów. Najlepsze w takim wypadku są witaminy A, C oraz E. W swoim składzie mieszanina winna również posiadać flawonoidy, czyli substancje, które będą wspierać naprawę uszkodzeń. Wszystkie te zniszczenia spowodowane są przez czynniki atmosferyczne, jak i miejsce naszego zamieszkania. Uwzględniamy tu ubytki poczynione przez słońce, zanieczyszczone powietrze czy wiatr.
Oczywiście, krem powinien być dostosowany do wieku oraz typu skóry, ponieważ składniki potrzebne dwudziestolatce o suchej skórze na pewno nie są zawarte w kremie 50+ dla skóry silnie przetłuszczającej. Tym bardziej odwrotnie. Każdy z nas jest inny i powinien dobierać kosmetyki specjalnie pod własne wymagania.

Comments are closed.