Krem na dzień

Krem na dzień, wiele kobiet o nim słyszało, nie wszystkie panie posiadają, a powinny. Do odpowiedniej pielęgnacji skóry nie wystarczy krem nawilżający za dwa złote o wątpliwej jakości. No, ale żeby wybrać odpowiedni dla nas krem, powinniśmy wiedzieć, co w nim znajdować się musi.
Krem na dzień musi zawierać przede wszystkim filtr przeciwsłoneczny, będziemy przecież wychodzić na słońce, a wcieranie kilkunastu kremów jeden na drugi nie jest korzystne. Gdzieś na opakowaniu powinno być napisane, że chroni on nas zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Krem na dzień powinien zawierać również substancje chroniące nasz przed niechcianymi defektami naszej skóry. Mam tu na myśli zmarszczki oraz zaskórniki. Uzyskamy to, jeśli krem będzie posiadał składniki odpowiedzialne za utrzymywanie równowagi wytwarzania przez naszą skórę łoju. Dodatkowo powinien on posiadać witaminę E, zwaną witaminą młodości, która hamuje powstawanie zmarszczek głębokich spowodowanych rozciąganiem włókien kolagenowych. Nasz krem winien również posiadać przeciwutleniacze (witamina A i C), jak i antyoksydanty.
Te kilka elementów jest wręcz obowiązkowych, aby krem na dzień mógł pełnić swoją funkcję. W innym wypadku nadaję się on wyłącznie do śmieci.

Comments are closed.