Kosmetyczne metody walki z cellulitem

Pomarańczowa skórka – zmora każdej współczesnej kobiety. Spędza sen z powiek nawet najszczuplejszym damą i skutecznie powstrzymuje przed założeniem bikini. Gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów antycellulitowych, które mają na celu ujędrnić i wygładzić skórę, a przede wszystkim poprawić jej drenaż, aby pomarańczowa skórka zniknęła. Nie zniknie jednak na zawsze. Bez regularności zabiegów oraz należytej diety nie ma możliwości pozbyć się cellulitu raz na zawsze. Zabiegi kosmetyczne mogą jedynie pomóc w przyspieszeniu procesu usuwania grudek tłuszczowych. Jednak jeśli nie powtórzymy kuracji co jakiś czas horror pomarańczowej skórki będzie skutecznie wracał.

Jak może nam pomóc kosmetyczka? Wykonując kilka serii zabiegów drenujących oraz wmasowując w nasze ciało preparaty na bazie naturalnych spalaczy tłuszczu. Będą to wyciągi z alg morskich, cytrusów, granatów czy żurawiny. Inne skuteczne metody to masaż ultradźwiękami za pomocą specjalnego urządzenia. Ultradźwięki mają rozbić cellulit skutecznie. Ponadto mnie inwazyjny masaż bańką chińską, który równie dobrze można wykonać samemu w domu.

Jedną z najpopularniejszych i najzdrowszych jest drenaż limfatyczny, który polega na dość mocnym masażu miejsc dotkniętych cellulitem. Trochę bardziej abstrakcyjny to mezoterapia igłowa, podczas której wstrzykuje się w skórę na obszarach dotkniętych cellulitem specjalne preparaty lecznicze mające go skutecznie zwalczyć.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.