Filtry przeciwsłoneczne – jak ich używać

Wakacyjna opalenizna wciąż jest pożądana przez większość z nas. Aby jednak nie nabawić się poparzeń, łuszczącej płatami skóry, pojawieniem się przedwczesnych zmarszczek i plam czy w najgorszym przypadku nawet nowotworu, powinniśmy stosować kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym. Na co dzień warto wybrać krem na dzień lub podkład z filtrem UV, jednak przy dużym nasłonecznieniu nie będzie on wystarczający.
To, jakiego faktora ochrony – numeru filtra potrzebujemy, zależy od naszego fototypu. Osoby o najjaśniejszej skórze łatwo ulegającej poparzeniom, włosach rudych lub bardzo jasny blond powinny sięgać po kremy i emulsje z filtrem 50. Przy jasnych włosach i oczach, ale skórze, która lekko się opala, po paru dniach oswajania ze słońcem można zmienić na 30. Skóra średnio jasna, ale nadal czasem ulegająca poparzeniom słonecznym, wymaga filtra na poziomie 25-15, a na filtry 15 i niższe mogą sobie pozwolić osoby z ciemną karnacją, która dobrze toleruje słońce. Zaczynać pobyt na plaży należy zawsze od wyższego filtra. Taki też należy stosować na twarz oraz u małych dzieci.
Kosmetyki chroniące przed słońcem należy nakładać na około pół godziny przed wyjściem z domu, aby połączyły się ze skórą i ponawiać aplikację w ciągu dnia co dwie godziny lub po każdej kąpieli.

Comments are closed.