Domowy sposób na wągry

Czarne krostki pojawiające się na całej twarzy są zmorą niejednego Polaka. Najczęściej pojawiają się w okolicach nosa, oczu, warg i czoła. Te niechciane przez nas wypryski to nic innego jak wągry. Chciałbym dziś zaprezentować państwu sposób na ich pozbycie się.
Wągry powstają w wyniku zablokowania ujść porów twarzy. Zazwyczaj jest to spowodowane przez brud i pot, który zbiera się w tych miejscach. Mimo że jest to dość normalne i powszechne możemy sobie z tym poradzić. Zamiast łykać tabletki czy wcierać w skórę kolejne toniki możemy spróbować pozbyć się ich w sposób domowy.
Żeby to zrobić, potrzebne nam będą:
• białko jaja kurzego,
• chusteczka.
Białko musimy rozbić, tak aby uzyskało płynną konsystencję. Chusteczkę dzielimy na pojedyncze warstwy. Za pomocą pędzelka nakładamy białko na twarz i jak najszybciej nakładamy na to kawałek rozwarstwionej chustki. Przyciskamy, aby powierzchnie dobrze się stykały. W tym momencie będziemy musieli poczekać około piętnastu minut, aż powstała maseczka wyschnie. Później zdecydowanym, lecz powolnym ruchem odrywamy ją od twarzy. Po wszystkim wystarczy obmyć buzię wodą z mydłem.
Zabieg ten jest skuteczny, ale nie powinien być wykonywany zbyt często. Raz na 1-2 miesiące powinien stanowczo wystarczyć.

Comments are closed.