Dlaczego pielęgnacja skóry pod oczami jest tak ważna

Nawet gdybyśmy miały zrezygnować z nakładania na twarz większości kosmetyków, dając czas skórze na odzyskanie równowagi i aby poznać, jaka ona naprawdę jest – kremy i żele pod oczy wciąż powinny stanowić stały element rytuałów dbania o urodę.
Skóra pod oczami i na powiekach pozbawiona jest gruczołów produkujących sebum. Poza tym, że produkowane w nadmiarze bywa ono przyczyną problemów nie tylko w okresie nastoletnim, sebum stanowi naturalną ochronę naskórka przed wysuszeniem i uszkodzeniami. Pozbawiona tej natłuszczającej bariery cera odwadnia się bardzo szybko, a to powoduje, że załamania mimiczne szybciej przekształcają się w utrwalone zmarszczki. Pierwsze zmarszczki pod oczami pojawiają się już w okolicach 20 roku życia. Dodatkowo skóra wokół oczu jest cieńsza niż w innych częściach twarzy, nie opiera się również na mięśniach i kościach utrzymujących ją w miejscu, tak jak policzki, a jedynie na poduszeczkach tłuszczu, które z wiekiem "migrują" niżej, przekształcając się w tzw. worki.
Odpowiednie kosmetyki – z początku lekkie, nawilżające i przeciw opuchnięciom, w późniejszym wieku coraz bardziej odżywcze, zapobiegają wysuszeniu delikatnej skóry. Specjalne kremy ujędrniające napinają ją, tworząc niewidzialną siateczkę. W przypadku skóry pod oczami nie musimy obawiać się niedoskonałości i grudek, nie ma tu możliwych do zapchania ujść gruczołów łojowych. Jedyne, co nam grozi, to podrażnienia – jeżeli jakiś kosmetyk wywołuje nieprzyjemne reakcje, zmieńmy go.

Comments are closed.